Nie Bądź Obojętny

wybierz certyfikowaną odzież organiczną

Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym otoczeniu. Pędzący czas nie pozwala nam dostrzegać niesprawiedliwości i wyzysku, których ofiarami są ludzie tacy jak my. Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wiedz, że nie jesteś bezradny. Niewielkie, codzienne wybory też wpływają na ten świat, w którym przecież przyjdzie żyć także naszym dzieciom, wnukom… Nam nie jest obojętne że są dzieci zmuszane do niewolniczej pracy w strasznych warunkach, że codziennie używane przedmioty mogą ujmować zdrowia naszym bliskim.

Nasza firma produkuje odzież z nadrukami. Chcemy aby nasz świat stawał się lepszy. Dlatego wprowadziliśmy serię odzieży z naturalnych włókien, wyhodowanych w czystym ekologicznie środowisku. Wyroby wyprodukowane przez ludzi pracujących w godnych warunkach, na uczciwych warunkach. Chcemy by każdy, kto ich używa, mógł wspomagać rzetelne firmy dbające o nasze środowisko i szanujące wszystkich swoich pracowników. Także tych z najdalszych i najbiedniejszych zakątków świata.

Produkty linii eko-human posiadają certyfikaty wskazujące zarówno na czystość i bezpieczeństwo wszystkich surowców użytych do ich powstania, jak i na uczciwe traktowanie każdego człowieka biorącego udział w całym cyklu prowadzącym od plantacji bawełny aż na półkę z ubraniami w naszej szafie.

Wszystkie towary tej serii spełniają normy:

  • GOTS (Global Organic Textile Standard) – międzynarodowy certyfikat dla produktu obejmujący cały łańcuch produkcji począwszy od surowców, poprzez tekstylia naturalne (bawełna, jedwab, len, konopie) na odzieży skończywszy.
  • FairTrade – produkty z tym znakiem muszą być certyfikowane na każdym etapie obrotu od producenta do gotowego do konsumpcji wyrobu. Fairtrade to handel oparty o uczciwe ceny skupu i poprawa warunków pracy, to szansa na lepsze życie i bardziej stabilną przyszłość dla społeczności rolniczych z krajów globalnego Południa.
  • SA8000 – międzynarodowy standard wspomagający przedsiębiorstwa w opracowywaniu, utrzymywaniu i stosowaniu społecznie dopuszczalnych praktyk w miejscu pracy. SA 8000 obejmuje takie kwestie, jak praca wymuszona i praca dzieci, BHP, wolność zrzeszania się i umowy zbiorowe, praktyki dyscyplinarne, godziny pracy, wynagrodzenie i systemy zarządzania.
  • EU Ecolabel – oficjalne, europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy jakościowe i zdrowotne.
  • OEKO-TEX® STANDARD 100 – od 1992 roku jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym go przyznano, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.
certyfikaty

Jeśli chcecie by wasi pracownicy, podopieczni, wolontariusze, klienci … także współuczestniczyli w działaniach na rzecz bezbronnych ludzi pracujących prawie za darmo, oraz ochrony Ziemi przed narastającym zatruwaniem, dołączcie do nas. Naszym celem jest całkowite odejście od „zwykłych” produktów, na rzecz bezpiecznych, przynoszących korzyści nie tylko zarządom korporacyjnych producentów.

Zapraszamy do współpracy.

Wybierz odzież ekologiczną

Jeśli planujesz kupić dla siebie nowy t-shirt wybierz właściwie. Jeśli chcesz sprawić komuś bliskiemu prezent, to taki wybór wniesie dodatkową wartość. Z naszej strony polecamy odzież Neutral. Wystarczy uruchomić kreatora nadruków i wybrać kategorię Premium. Druk odbywa się farbami z certyfikatem OEKO-TEX.

Similar Posts