Jak zrobić koszulkę?

z własnym nadrukiem

Zastanawiasz się jak zrobić koszulkę z własnym nadrukiem? Sposobów jest kilka. Oto dwa najpopularniejsze z nich:

  1. Możesz powalczyć z szablonami i farbkami do tkanin co daje sporo frajdy, ale jest też pracochłonne ponieważ trzeba przygotować odpowiednio szablon i na koniec potem całość pokolorować. Im bardziej złożony pomysł tym większe schody. Nie zawsze jest na to czas, nie każdy ma zdolności manualne i nie zawsze efekt finalny jest taki jakiego się oczekuje.
  2. Możesz też stworzyć własny wzór i oddać cały proces nadruku profesjonalnej firmie specjalizującej się w takich usługach. W tym wypadku jedyne co musisz zrobić to przygotować projekt, przekazać go do wykonawcy i poczekać na realizację. Ale nie każda firma będzie w stanie Ci pomóc. Firmy drukujące w technologii sitodruku zazwyczaj nie zrobią Ci jednej koszulki, a jeśli już to taka zabawa nie będzie dla Ciebie opłacalna. Będziesz musiał pokryć koszt stworzenia matrycy dla każdego koloru, a więc może się okazać, że cena wyprodukowania jednej koszulki wyniesie Cię kilkaset złotych. Sporo. Z kolei w innych firmach stosowane technologie mogą być nieodpowiednie dla Twojego pomysłu zwłaszcza jeśli będzie złożony, zawierał wiele kolorów, zdjęcia itp… W przypadku jednej czy kilku sztuk koszulek z własnym wzorem najlepiej sprawdza się technologia cyfrowa DTG. Nie ma tu potrzeby przygotowywania żadnych matryc ponieważ drukowanie odbywa się bezpośrednio z pliku graficznego, dzięki czemu technologia ta pozwala na produkcję nawet pojedynczych sztuk. Sama jakość nadruku także jest zdecydowanie lepsza, a jeśli firma w której zamierzasz drukować stosuje markowe urządzenia (nie składaki) i wysokiej jakości farby, to takie nadruki nie pękają, nie kruszą się i nie odpadają.

Przejdźmy jednak do naszego głównego tematu.

Jak zrobić koszulkę z własnym nadrukiem?

Jeśli potrafisz rysować, ale nie koniecznie dobrze czujesz się obcując z programami graficznymi weź kartkę i stwórz swój wymarzony projekt. Gdy będzie gotowy zeskanuj go, usuń zbędne tło (tło kartki) i wyślij do firmy wykonującej nadruki w technologii DTG.

 

Similar Posts